Kam do Itálie v září? Známe 4 luxusní letoviska, které si užijete levněji

Kam do Itálie v září
Lago di Garda, Zdroj: Pixabay

Většina rodin vyráží na dovolenou do Itálie v období letních prázdnin, v září je zde však stále ještě sezóna i hezké počasí. Navíc lze dovolenou pořídit za výhodnější cenu. Kam do Itálie v září? Inspirujte se našimi tipy!

Itálie v září – počasí

V září je v Itálii jen o trošku méně teplo než v letních měsících. Chladnější jsou zejména italské ostrovy, jinde není příliš velký rozdíl. Chladněji může být ve stínu, případně večer. Je zde tak stále hezké počasí, které lze využít na koupání v moři, ale i k výletům po památkách či cyklistice.

Zatímco v červenci a v srpnu praskají známá letoviska ve švech, v září si zde můžete užít komfort většího soukromí, přesto se však nemusíte obávat zavřených restaurací a obchodů. Navíc lze dovolenou v Itálii pořídit klidně i čtyřikrát levněji.

Itálie v září autem – Rimini

Jedno z nejslavnějších a největších letovisek Jaderské riviéry je v létě přecpané turisty, v září se již začíná trochu uvolňovat. V italském Rimini najdete 20 km dlouhou písečnou pláž s perfektním vybavením a pozvolným vstupem do moře. Výhodou je dobrá dostupnost z ČR, zhruba 1060 km z Prahy lze zvládnou i autem.

Vzhledem k hojné návštěvnosti se přístav Rimini pyšní vyvinutou turistickou infrastrukturou, často sem turisté míří i za nakupováním a rušným nočním životem. Výlet za památkami si lze udělat do hlavního města oblasti Emilia-Romagna – Bologně. I Rimini se pyšní bohatou historií, ovšem během 2. světové války bylo značně poničeno.

Severní Itálie v září – Grado

V blízké severní Itálii se nachází i letovisko Grado, jedno z nejstarších středisek cestovního ruchu, které bývalo oficiálními lázněmi Rakouska-Uherska a ubytovací služby zde provozovali i Češi. Dnes Grado zajímavé svým úzkostlivým důrazem na ekologii, recyklaci a omezení průmyslu – jedná se tak o čisté místo se zachovalou přírodou, kterou doplňuje půvabné staré město a živý přístav. V letovisku najdete 15 km dlouhou písečnou pláž, které se říká „zlatá“.

Itálie v září aktivně – Sirmione, Lago di Garda

Pokud chcete dovolenou v Itálii v září strávit nejen povalováním u vody, ale také trochu procvičit tělo a něco vidět, ideální je pobyt u jezera Lago di Garda. Okolní nádherná příroda je jako stvořená k cyklistice i pěším výletům.

Nejoblíbenějším letoviskem je zde Sirmione, malebný přístav nad kterým se tyčí pevnost Rocca Scaligera slavného veronského rodu. V historickém centru se nachází také historický hrad Scaligerů, který je možné si prohlédnout. Lázeňské město nabízí vyžití ve formě koupání, vodních i suchozemských sportů a turistických stezek, z přístavu navíc vyjíždějí lodě do ostatních měst na jezeře.

Kam do Itálie v září – Ligurie

Oblast Ligurie, která leží v severozápadní Itálii u hranic s Francií, patří k dražším místům, v září však její okouzlující panoramata můžete obdivovat za výhodnější cenu. Typickým rysem je velmi členité a skalnaté pobřeží, které spolu s vysokými horami tvoří doslova pohádkový obraz, pláže v malých zátokách však oplývají až neuvěřitelně jemným pískem. Oblíbenými přístavy jsou zde například Portovenere se středověkým hradem či Sanremo, kde se koná slavný hudební festival.

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Buďte první, kdo okomentuje tento článek!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*