Jak si přivydělat jako turistický průvodce nebo kuchař? Nové služby to umožní každému

Chcete si zábavně vydělat peníze? Staňte se lokálním průvodcem nebo uvařte guláš se šesti a ukažte cestovatelům pravou tvář svého města.

Vayable, cookining, likealocal, turisticků průvodce kuchař
Zdroj: Shutterstock.com

Co vás nejvíc baví, když cestujete? Autentické zážitky? Nová kultura, nevšední jídlo? Co kdyby vás jeden z místních vzal s sebou na prohlídku míst, které turisti neznají? Nebo k babičce na nedělní oběd?

Vydělávejte tím, že jste místní

Server Couchsurfing to vše v podstatě nabízí, ale ne jako obchodní příležitost. Služba Vayable.com nabízí možnost propojení lokálních kultur a cestovatelů. Pokud máte skvělé prezentační dovednosti, znáte super místa v Praze nebo Brně a domluvíte se anglicky, registrujte se jako tzv.Insider a začněte nabízet svoje služby.

Ukažte turistům nevšední místa

Vycházejte z toho, co vás baví. Co třeba spojit jeden výrazný element, jako známé sochy v Praze? Pokud jste blázen do historie, můžete takových prohlídek města vytvořit několik a témata obměňovat.
A pokud něco opravdu umíte, proč nezorganizovat třeba workshop: populární je fotografický, ale můžou to být i triky na skejtu na Letné se super výhledem.

Kolik si vydělám jako turistický průvodce?

Záleží na vás. Zatímco Praha je už plná prohlídek města s degustací piva, v Brně žádná ´´wine´´ nebo slivovice tour není. Dejme tomu, že obejdete svoje oblíbené podniky a dostanete množstevní slevu. Vynásobte si tedy cenu produktů, které budete s turisty ochutnávat, množství osob na jednu takovou událost a svůj čas.

Svoji výslednou částku navyšte o 25 procent, protože to je v průměru částka, kterou zaplatíte provozovatelům služeb, jako je Vayable, za zprostředkování vašich služeb. Přemýšlejte o tom, jakou cenu byste byli za podobnou nabídku ochotni zaplatit vy, jako cestovatelé. A hlavně, počítejte s tím, že turistů nebudou hned stovky.

Vařte cizincům lokální speciality

Jste ten typ, který organizuje svatební hostiny pro kamarády? Máte hezkou terasu a v hlavě zajímavé recepty? Tak na nic nečekejte a vytvořte si profil na Likealocal.com nebo Cookening.com.
Podívejte se, co už další uživatelé nabízejí a odlište se. Vytvořte romantickou večeři nebo jednohubkovou párty na míru. A hlavně si to užijte, třeba je to start nového podnikání, které vás bude bavit.

Ohodnoťte tento článek

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*