15 nejkrásnějších památek UNESCA, které byste měli v životě vidět

Plitvická jezera Unesco
Plitvická jezera, Chorvatsko

Na světě je mnoho krásných míst. Co je krásné pro jednoho, nemusí být pro druhého. Záleží na vašich preferencích i zálibách. V dnešním článku pro vás přinášíme inspiraci na 15 nejkrásnějších památek UNESCA, které když navštívíte alespoň jednou v životě, rozhodně nebudete litovat.

1. Plitvická jezera (Plitvice Lakes) Chorvatsko

Slavná Plitvická jezera vypadají jako pohádka. Tento národní park se může pochlubit 16 terasovitými jezery, které jsou naplněné krystalickými tyrkysovými vodami. Je zde spousty vodopádů, které se s nimi pojí dohromady.

Jezera mají různou barvu, od smaragdově zelené až po sytě modrou. Zdejší lesní porost patří podle odborníků k nejzachovalejším svého druhu v Evropě.

Čtěte také: Kam cestovat 2017

Los Glaciares
Los Glaciares, Argentina

2. Los Glaciares národní park, Argentina

Národní park Los Glaciares je chráněné území v Patagonii na jihu Argentiny v provincii Santa Crus. Třetina tohoto území je zcela pokryta ledem. Jsou zde přítomná dvě úžasná jezera. Takovou krásu jen tak někde neuvidíte.

Bryggen, Norsko
Bryggen, Norsko

3. Bryggen, Norsko

Bryggen je nejstarší čtvrť norského Bergenu. Kdysi byl hlavním centrem obchodu v severní Evropě. Postaven byl v 18. století a může se pochlubit ikonickými barevnými budovami podél nábřeží. Je ideální pro romantické a malebné procházky.

Giant's Causeway, Severní Irsko
Giant’s Causeway, Severní Irsko

4. Giant’s Causeway, Severní Irsko

Čedičové skály v Giant’s Causeway jsou vytvořené starobylým vulkanickým výbuchem. V Severním Irsku patří k nejoblíbenějším atrakcím. Podle legendy postavil chodník irský bojovník Fionn mac Cumhail, aby se mohl dostat do Skotska a bojovat se svým skotským protějškem Benandonnerem.

Grand Canyon, Arizona
Grand Canyon, Arizona

5. Grand Canyon, Arizona

Grand Canyon asi každý zná, minimálně o něm slyšel, ale ne každý má to štěstí ho vidět. Tento impozantní monument byl vytvořen řekou Colorado v severní Arizoně ve Spojených státech amerických. Je součástí jednoho z prvních národních parků založených v USA.

Tento kaňon byl modelován milióny let. Má takřka 446 kilometrů, široký od 500 metrů do 29 kilometrů.

4.1 (81.54%) 26 hlas[ů]

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*